OKULDA HİJYEN

Okulumuzda, gün içinde  banyo, tuvaletler, armatürlerin ve sınıfların temizliği düzenli olarak yapılmakta ve hijyenini sağlamaktır.  Ayrıca yapılan tüm temizlik işleri yöneticiler  tarafından  denetlenmektedir. Tüm personelin 6 ayda bir tam teşekküllü Devlet Hastanelerinde Portör muayeneleri, akciğer grafileri yapılmakta olup, Hepatit A, B riski taşıyıp taşımadıkları kontrol ettirilmektedir.

bahçelievler anaokulu hijyen

 

1.     Okul ortamı, sabah kahvaltıdan, öğlen yemekten, ikindi kahvaltısından, çocukların sınıflara giriş ve tekrar gelişlerinde sınıflar havalandırılır ve temizlenir.

2. Sınıfların kapı tokmakları, yerleri sıklıkta temizlenmektedir.

3. Tüm tuvaletler gün içerisinde belirli zaman dilimlerinde temizlenmektedir.

4. Lavabolar ve banyo armatürleri de aynı işlemden geçmektedir. Ayrıca klozetler akşamüstü çocuklar gittikten sonra dezenfekte edilir.

5. Sınıflar ve orta alanlar gün içerisinde düzenli olarak temizlenmektedir.

6. Öğrencilerimizin sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltıları öncesinde ve sonrasında, ellerinin kirlenmesine neden olan sınıf aktivitelerinden sonra köpük sabun ile ellerinin yıkanması sağlanmaktadır.

7. Ana Mutfak ve  yemekhane her yemekten sonra düzenli olarak  bir diğer grup gelmeden temizlenir ve servise hazır edilir.

8. Tüm tabak, bardak, çatal, kaşık vs. gibi çocukların yedikleri ve içtikleri materyaller bulaşık makinesi ile yıkanır..

9. Okulumuzda içme suyu olarak arıtma suyu kullanılmakta olup, rutin olarak yaptırılan su analizlerinin raporları alınmaktadır.

10. Dışarıdan gelen hiç kimse galoşsuz olarak okula sokulmamaktadır.

11. Öğretmenlerimiz ise okul içerisinde sadece okul içinde kullandıkları ayakkabıları ile dolaşmaktadırlar.

12. Hasta olan çocuklar okula alınmamaktadırlar. .

To Top