Eğitim Modelimiz

Çocuğunuzu okul öncesi eğitim kurumlarından birine verecekseniz ya da halen buralarda eğitim görüyorsa, uygulanan eğitim modelinin ne olduğunu öğrenmenizde yarar var. Eğitim modelinin hangi unsurları içerdiği, ne amaçla kullanıldığı da bilinmeli. Çünkü uygulanan modeldeki temel amaç, aile olarak isteklerinize, hedeflerinize uygun olmayabilir. Çocuğunuzun ilgisi, yeteneği, kapasitesi de model seçiminde dikkat edilecek diğer unsurlar.

Uygulanan çeşitli eğitim modelleri(montessori, Çoklu-zeka, High Schope, Waldrof, Reggio Emilia, Bank Street, Creative Curriculum, Cooperative) vardır. Bu eğitim modelleri farklı kültürlerden geldikleri için bizim kültürümüzde uygulandığında problemler ortaya çıkabiliyor. Ayrıca her eğitim modeli artılara ve eksilere sahiptir. Tek bir eğitim modeli yerine her eğitim modelinin kültürümüzle ve eğitim felsefemizle uyumlu yönlerini alarak kendi kültürümüze uygun hale getirmek gerekiyor. Eğitim programı çocukların bireysel farklılıklarına cevap verecek şekilde düzenlenmeli. Bazı çocuklar görerek, bazıları dokunarak, bazıları ise duyarak öğreniyor. bahçelievler anaokulu montessori eğitim modeli

Hayal Gemisi Anaokulunda yukarıdada tanımladığımız gibi çocukların gelişim ve yaş özelliklerine, ilgi ve gereksinimlerine, yeteneğine göre sınıflar ayarlanarak ihtiyaçlar doğrultusunda karma bir eğitim modeli benimsenmektedir. Okulumuzda düzenli olarak her sene ögretmenlerimize montessori ve çoklu-zeka ile ilgili seminerler verilmetedir.

 

 

 

Ön Kayıt İçin Tıklayınız

To Top