• anaokulu-veli-iletisim

Etkili İletişim

Anaokuluna uyum sürecini sorunsuz atlatan ailelerin çocukları ileride okul hayatlarında herhangi bir sorunla karşılaşmazken, anaokuluna uyum sağlayamayan çocuklar ise okul dönemlerinde başarısızlık ve isteksizlik gibi sorunlarla karşılaşıyorlar. Bu süreçte kuşkusuz ki ailelere büyük görev düşüyor.

Anaokuluna yeni başlayan çocuk için anaokulu, aile ile gerçekten ‘ilk kez ayrılma’ durumudur. Çocuk ilk kez ortak büyük bir yapıda bulunacak ve uyum sağlamaya çalışacaktır. Bu durum çocuk için kendi içerisinde yeni bir sürece geçiştir. Ancak şu unutulmamalıdır ki anaokulu okul öncesi eğitimin önemli bir parçasıdır ve çocuklara dili zenginleştirme, beraber yaşama, hareket etme ve bedeni ile kendisini ifade etme, dünyayı keşfetme, duyarlılık, hayal gücü, yaratıcılık olanakları gibi pek çok konuda eğitim verilmektedir.

Hayal Gemisi Anaokulu olarak, okula uyum süresinde velilerimiz ile birlikte hareket etmekteyiz. Çocuklarımızın  bu süreç sonunda okula olan güven duygusunu geliştirmek ve  aileye de bunu yansıtmak hedefindeyiz. Biliyoruz ki, güvenli ve huzurlu bir ortamda çocuklarımız daha başarılı; velilerimiz iş hayatında daha verimli olacaklardır.

Class Activities

Category:

Date : 17 Şub 2016

To Top