İngilizce

Yıllardır üç yaşından küçük çocuklara yabancı dil öğretimi veya ingilizce nafile olduğu düşünüldü. Ancak araştırma bulguları bunun tam tersini göstermektedir

Başka bir dil öğrenme inanılmaz psikolojik yararları vardır. Harvard Üniversitesi tarafından uzun çalışmalar  sonucunda ikinci bir dil öğrenme küçük çocuklarda eleştirel düşünme becerileri, yaratıcılık ve zihin esnekliğini artırdığını göstermektedir. Beyin, bir kas gibi, egzersiz ile daha iyi çalışır. Bir dil öğrenmek belli bir kurallar ve kelime ezberlmeyi gerektirdiğinden zihinsel kas güçlendirmeye yardımcı olur.

Ancak, erken öğrenme yararları hakkında daha fazla heyecan verici araştırmalar Dr. Pascual-Leone, Harvard Tıp Okulu’nun tıp profesörü tarafından yapılmıştır. Onun çalışması, ikinci bir dil öğrenmenin etkisi anlamada kolaylık  ve “beyin yaşlanması”nı geciktirdiğini gösterir.

Basitçe , öğrenen çocuk, daha yeni sesler taklit ve telaffuz etmeye isteklidir. Beynin bu döneminde  yeni sesler ve desenlere açıktır. Bu yaşta, çocuklar oyun gibi faaliyetlerle ögrenmeye daha açıklardır. Çocuklarda ögretilen ikinci dil, yetişkinler gibi bir mecburiyet, meslek şartları veya sınav için olmadığından daha eğlenceli ve basittir. Çocuklar, öz bilinçli hale gelmeden önce, utanç korkusu olmadan yeni edindikleri dili deneyebilirler.

ingilizce-hayal-gemisi Farklı kültür ve fikirleri merak ederek ikinci bir dil ögrenen çocuklar; küresel toplumdaki yerini almaya hazırdırlar. İlerideki evrede 3. bir yabancı dili onlara sunmak, kariyer fırsatlarını arttıracaktır.

Hayal Gemisi Anaokulu olarak ikinci bir yabancı dil olarak çocuklarımıza 3 yaşından itibaren, yabancı ögretmenler eşliğinde ingilizce eğitimi vermekteyiz. İngilizce eğitimimizi çocuklarımızı yormadan kısa ve eglenceli saat dilimleri içerinde sunmaktayız. 

To Top