Bale

Bale en zarif dans formlarından biridir. Eğer bir balerini izlerseniz – sadece performans sahnelediğinde değil, aynı zamanda gündelik hayatında – kesinlikle zarafetine hayran kalırsınız.

Balenin Fiziksel Faydaları

Bale, küçük çocukların kas gücü kazanmaları, daha esnek olmaları, atik olmaları ve formda kalmaları için harika bir yoldur.

Küçüklerin sınıfta öğrendikleri ilk şeylerden biri, doğru bir şekilde nasıl durulması ve incelikli bir şekilde yürümesidir.

Küçük yaşta öğrenilen bu beceriler, çocuğunuzla sonsuza dek birlikte kalıyor ve ona bir yetişkin ve zarif bir yetişkine dönüşmesine yardımcı oluyor.

Çocuğunuz bale derslerine başladıktan sonra, beden farkındalığının, kendini kontrol etmenin, koordinasyon becerilerinin ve dengesinin inanılmaz derecede geliştiğini fark edeceksiniz. Bale okuyan çocuklar arasında kötü duruş gözlemlenmez.

Kalp hızını hızlandıran pirouetler ve sıçramalar gibi geniş bale hareketleri kardiyovasküler sağlığı geliştirir.

Dahası, erken yaşlardan itibaren bale öğrenen bir çocuk, caz ve çağdaş dans gibi diğer dans tarzlarına uyum sağlamayı daha kolay bulur.

Bale ayrıca hiperaktif bir çocuğun sadece yaratıcı ve fiziksel olarak değil, aynı zamanda duygusal ve sosyal olarak da faydalı olan bir şekilde bıraktığı enerjiyi serbest bırakmanın harika bir yoludur.

Balenin Duygusal Faydaları

Balenin faydaları sadece fiziksel değildir. Bale öğrenen çocuklar da birçok yönden duygusal olarak gelişir.

Bale okuyan utangaç çocukların çoğu ebeveyni, çocuklarının güveninde büyük iyileşme fark ettiklerini söylüyor. Bu, diğer çocuklar ile sahnede sahne almaktan ve tek başına performans göstermekten kaynaklanmaktadır. Çocuklar sahnedeyken gururlu ve başarılı hissederler ve bu da benlik saygısını artırır. Bu benlik saygısı daha sonra yaşamdaki diğer alanlara uzanır ve çocukların çocukluk ve yetişkinlik dönemleri boyunca kendilerine daha fazla güvence vermelerine neden olur.

Ayrıca kendilerini ifade etmenin yolunu erken yaşta öğrenmeleri, ergenlik çağında yaşayacakları sorunların da önceden önüne geçilmesini sağlar.

 

To Top